Szlak Rzeźb Balansujących

Wystawa stała: Między wodą a niebem - Jerzy "Jotka" Kędziora
Kładka o. Bernatka, Kraków
od 8 września 2016 r.

Fundacja Art&Balance wraz z artystą Jerzym „Jotką” Kędziorą zapraszają na szczególną wystawę rzeźb balansujących „Miedzy wodą a niebem”, którą można już podziwiać na krakowskiej Kładce o. Bernatka.

 

Wystawa składająca się początkowo z 9, obecnie z 10 unikalnych rzeźb stanowi wydarzenie o charakterze otwartym, adresowane zarówno do środowiska twórców i odbiorców sztuki, jak i do wszystkich przypadkowych widzów, przechodzących przez Kładkę na drugą stronę Wisły.

Wystawa przekształciła pieszą Kładkę w osobliwą galerię sztuki współczesnej, która pozwala widzom na swobodną interpretację i refleksję.

Celem przedsięwzięcia było wprowadzanie sztuki w przestrzeń miasta, przyrody, wyprowadzenie jej z ram muzeum i galerii, tak by stała się obecna w codziennym życiu odbiorcy.

Od artysty: „W potocznym pojęciu, na co dzień, most to najkrótsza, najprostsza przeprawa przez rzekę.
W wypadkach szczególnych ta konstrukcja, wyjątkowa budowla może wzbudzać zgoła inne przemyślenia, emocje, refleksje i doznania. U większości z nas, szczególnie obdarzonych bogatszą wrażliwością, w wyjątkowym czasie czy okolicznościach, może stać się on miejscem szczególnym. To szansa dotarcia na drugi brzeg, do nowego innego świata, w wymarzone, w nieznane, a jeśli trakt naznaczony jest dziełami sztuki, to te refleksje potęgują się, wzbudzają następne. Miejsca te stają się mostami westchnień, miłości, wspomnień, ale i ważkimi galeriami sztuki”.

 

Reportaż z wernisażu