top of page

Wystawa: Nad horyzontem Jeziora Erie
Rzeźby balansujące Jerzego Kędziory

Sundasky, Ohio, USA
12 czerwca - 15 października 2022 r.
Wystawa przedłużona do czerwca 2023 r.

Kolejna odsłona zamorskiego (po Old Westbury Gardens, Long Island, NY i Parku Schillera w Columbus, OH) turu rzeźb balansującuch prezentuje się tym razem nad samym brzegiem jednego z pięciu Wielkich Jezior Amerykańskich - Erie.

Sandusky_Lions_18_Over_the_Hurdle.jpg

Nad płotkiem. Fot. Bartek Kędziora

Na wystawie zostanie zaprezentowanych ponad trzydzieści prac, co będzie stanowić jedną z najobszerniejszych pokazów Jerzego Kędziory.

Od artysty: Staram się swoje rzeźby prezentować w różnych okolicznościach i przestrzeniach. Konteksty otoczenia są dla mnie bardzo istotne. Szczególnie wyczulony jestem na zbitkę kultury z naturą, rzeźby z żywą przyrodą.

Ponadto, to jakbym dopełniał zastaną florę swoistą, podniebną fauną i bawił nią dodatkowo miłośników przyrody. Old Westbury Gardens, ze swą bogatą i zróżnicowaną strukturą, wodnymi akwenami, naturalnymi szlakami i imponującymi alejami, ciekawymi polanami i założeniami ogrodowymi szczególnie sprzyja takiemu podejściu do tych zagadnień, a wyczuwalny oddech historii tego miejsca ubogaca przesłania tak realizowanej współczesnej rzeźby.

Shoreline Park:

Lions Park:

Washington Park:

Erie County Courthouse: