top of page

Wystawa: Balans w naturze - Jerzy "Jotka" Kędziora

Old Westbury Gardens, Long Island, NY

15 czerwca - 20 października 2019 r.

Już w czerwcu artysta, Fundacja oraz Old Westbury Gardens zapraszają na plenerową wystawę rzeźb balansujących do wspaniałych ogrodów i założenia parkowego na Long Island w Nowym Jorku.

OldWestburyGardens_07_Jerzy_Kedziora_Row

Wioślarz. Fot. Bartek Kędziora

Na wystawie zostanie zaprezentowanych ponad trzydzieści prac, co będzie stanowić jedną z najobszerniejszych pokazów Jerzego Kędziory.

Od artysty: Staram się swoje rzeźby prezentować w różnych okolicznościach i przestrzeniach. Konteksty otoczenia są dla mnie bardzo istotne. Szczególnie wyczulony jestem na zbitkę kultury z naturą, rzeźby z żywą przyrodą.

Ponadto, to jakbym dopełniał zastaną florę swoistą, podniebną fauną i bawił nią dodatkowo miłośników przyrody. Old Westbury Gardens, ze swą bogatą i zróżnicowaną strukturą, wodnymi akwenami, naturalnymi szlakami i imponującymi alejami, ciekawymi polanami i założeniami ogrodowymi szczególnie sprzyja takiemu podejściu do tych zagadnień, a wyczuwalny oddech historii tego miejsca ubogaca przesłania tak realizowanej współczesnej rzeźby.

"Z radością witamy tę wystawę! Naprawdę wierzę, że nasi goście będą cieszyć się eksploracją tych interaktywnych rzeźb na wystawie w naszych pięknych ogrodach" - powiedziała Nancy Costopulos, prezes i dyrektor generalny Old Westbury Gardens. - „Twórczość Jerzego jest wspaniała i pozostawia widzów w zachwycie, gdy rzeźby niezwykle balansują w górze".

Old Westbury Gardens, wpisane do amerykańskiego rejestru miejsc o znaczeniu historycznym, jest dawnym domem potentata metalurgicznego Johna S. Phippsa, jego żony Margarita Grace Phipps i ich czworga dzieci. Wspaniała rezydencja w stylu Karola II, ukończona w 1906 roku przez angielskiego projektanta George'a A. Crawleya, położona jest pośród 200 akrów pięknych ogrodów, parków, lasów, stawów i jezior.

www.oldwestburygardens.org

Wystawa jest wspierana promocyjnie przez 

PCINY logo.jpg.jpg
bottom of page