top of page

Wydarzenie: START'17

Kładka o. Bernatka, Kraków

29 stycznia 2017 r.

Wzbudzająca wiele entuzjazmu wystawa rzeźb balansujących Jerzego „Jotki” Kędziory „Między wodą a niebem”, prezentowana od 2016 r. na Kładce o. Barnatka w Krakowie, została doceniona i uhonorowana poprzez kwalifikację do udziału w dużym i ważnym w świecie rzeźby i multimediów międzynarodowym wydarzeniu „START’17”.

Start17_02.JPG

Tegoroczna edycja „STARTu” – eventu organizowanego przez międzynarodowe stowarzyszenie rzeźbiarzy „Sculpture Network” z siedzibą w Niemczech – odbyła się pod hasłem „Art in Public Spaces”. To symultaniczne multimedialne spotkanie artystów i ich instalacji umiejscowionych w przestrzeni publicznej skupiło w jednym dniu – poprzez wirtualne połączenie i transmisje na żywo – aż 70 miejsc na świecie. Warto podkreślić, że jedynym wydarzeniem z Polski i tej części Europy była właśnie przygotowana przez naszą Fundację internetowa transmisja tego artystycznego wydarzenia z Krakowa.

 

Start17_01.JPG
Start17_04.JPG

W evencie wzięły udział setki osób – transmisja trwała przez cały dzień – każdy przechodzący przez kładkę miał szansę zagrać w puszczanie świetlnych zajączków i wejść w interakcję z widzami z innych stron świata, dzięki czemu nasza podniebna ekspozycja dodatkowo zyskała tysiące międzynarodowych widzów i fanów twórczości Jerzego Kędziory.

Więcej o wydarzeniu

Start17_03.JPG
bottom of page