top of page

Wystawa: The Art of Balance - Jerzy "Jotka" Kędziora

Fairchild Tropical Botanic Garden, Floryda

16 grudnia 2017 r. - 31 marca 2018 r.

Rzeźby balansujące Jerzego „Jotki” Kędziory po raz kolejny zagościły na Florydzie – tym razem w słynnym centrum wystawienniczym w Fairchild Tropical Botanic Garden.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ostatnim czasie w przestrzeniach tego wyjątkowego kompleksu można się było zapoznać z pracami takich znakomitych twórców, jak Dale Chihuly, Yoko Ono, Roy Lichtenstein czy Fernando Botero, dzięki czemu Kędziora ma szansę podjąć twórczy dialog z wypowiadającymi się w tej samej dziedzinie sztuki artystami światowego formatu.

 

Oprócz wielkiej rzeszy Amerykanów i turystów ekspozycję licznie odwiedzają także uczestnicy i goście Art Basel z Miami. Prezentacja rzeźb balansujących, jak zawsze, wzbudza bardzo pozytywne reakcje publiczności. Za zgodą autorki, p. Aleksandry Roycewicz, przytaczamy jedną z wypowiedzi: „Jestem mieszkanką Miami od wielu, wielu lat. Od dłuższego czasu pracuję jako wolontariuszka w Fairchild Tropical Botanic Garden, który obecnie prezentuje prace Pana Jerzego Kędziory. Jestem niezwykle dumna, że mogę rozmawiać z odwiedzającymi nie tylko ze Stanów Zjednoczonych, ale z wielu zakątków świata o twórczości Pana J. Kędziory. Jego rzeźby zaskakują, szokują, zdumiewają, zachwycają. To tylko cząstka wrażeń wizytujących FTBG. To wspaniale, że mamy tak utalentowanych polskich twórców klasy światowej. Wielkie gratulacje dla Pana Jerzego Kędziory”.

Nic dodać, nic ująć!

www.fairchildgarden.org

bottom of page