top of page

Powrót do Amsterdamu!
Jerzy 'Jotka' Kędziora na ARTZUID 2021
Amsterdam Sculpture Biennial

1 lipca - 17 października 2021 r.

Jerzy 'Jotka' Kędziora ponownie prezentuje swoje rzeźby balansujące na obfitującym w znakomite prace Biennale Rzeźby w Amsterdamie!

ArtZuid_2021_07_Match_Point.jpg

Match Point. Fot. Bartek Kędziora

Słynne w świecie sztuki rzeźby balansujące Jerzego Jotki Kędziory można od 1 lipca oglądać w Amsterdamie w ramach ARTZUID 2021. Za sprawą dzieł takich artystów, jak klasycy nowoczesnej rzeźby: Auguste Rodin, Aristide Maillol czy Ceśar, oraz tak głośnych i znaczących obecnie, jak chociażby Barry Flanagan, Jaume Plensa, Joel Shapiro, Jan Fabre, Jean Dubuffet czy Theo Jansen, impreza ta zdobyła wielki prestiż i usadowiła się na najwyższej półce wystawienniczej tej dziedziny sztuki

ArtZuid_2021_29_Za_wysoka_poprzeczka.jpg

Za wysoka poprzeczka. Fot. Bartek Kędziora

Podczas tegorocznej edycji, której otwarcie zostało opóźnione z powodu pandemii, widzowie mogą obejrzeć cztery prace z jednego z najnowszych cykli rzeźb balansujących - Atleci-Sportowcy. W bezpośrednim sąsiedztwie Stadionu Olimpijskiego zmagają się ze sportowymi wyzwaniami płotkarz ("Ostatni płotek") i skoczek wzwyż ("Za wysoka poprzeczka"), a na sąsiadującym ze stadionem placu Stadionplein swoje wyzwania podejmują tenisista ("Match Point") i piłkarz ("Złota piłka"). 

ArtZuid_2021_53_Zlota_pilka.jpg

Złota piłka. Fot. Bartek Kędziora

ArtZuid_2021_46_Ostatni_plotek.jpg

Ostatni płotek. Fot. Bartek Kędziora

Więcej informacji na stronie Biennale www.artzuid.nl

bottom of page